Prijavite se na festival UNI.MINDS 2024!

Univerza na Primorskem vabi vse raziskovalce in raziskovalke k sodelovanju na znanstveno-podjetniškem festivalu UNI.MINDS 2024. Dogodek bo priložnost za povezovanje naših raziskovalcev in študentov z industrijo in predstavitev inovativnih rešitev za izzive, ki so jih zastavila slovenska podjetja.

Izzivi podjetij:

• HIDRIA Koper: Razvoj metod za “on the fly” preverjanje mehanskih lastnosti elektro pločevine, razvoj indukcijskega grelnika baterij in tihih ventilatorjev za toplotne črpalke.
  • MARLES HIŠE: Komunikacija o trajnostnih lesenih montažnih hišah, primerjava klasične in inovativne lesene gradnje ter ekološke in trajnostne rešitve v gradbeništvu.
  • OLJARNA LISJAK: Digitalizacija proizvodnje oljčnega olja, analiza uporabne vrednosti sekundarnega odpada pri stiskanju oljk ter zasnova muzeja z oljčno tematiko.

Kaj prinaša UNI.MINDS 2024?

• Povezovanje: Sodelovanje z uglednimi podjetji, kot so HIDRIA Koper d.d., MARLES HIŠE Maribor d.o.o. in OLJARNA LISJAK d.o.o.
  • Inovacije: Možnost predstavitve vaših inovativnih predlogov za reševanje konkretnih izzivov.
  • Delavnice in ekskurzije: Priložnost za mreženje in poglobljeno razpravo z vodilnimi strokovnjaki.

Kdo se lahko prijavi?

• Raziskovalci vseh fakultet članic Univerze na Primorskem.
  • Študenti, znanstveniki in podjetniki z inovativnimi idejami.

Kako se prijaviti? Prijave zbiramo prek spletnega obrazca TUKAJ do 31. Julija 2024. Izbrani predlogi bodo imeli priložnost kratke predstavitve in povezovanja s predstavniki podjetij med ekskurzijami na lokacijah podjetij.

Ekskurzije:

• 15. oktober 2024 – HIDRIA Koper d.d. in OLJARNA LISJAK d.o.o.
  • 17. oktober 2024 – MARLES HIŠE Maribor d.o.o. in Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo, Univerza v Mariboru.

Ne zamudite priložnosti za sodelovanje na tem inovativnem dogodku! Prijavite se in prispevajte k razvoju novih znanj in inovacij.

Za vse dodatne informacije se obrnite na:

leon.pavlic@fm-kp.si

Ogledate in prenesete lahko tudi vsebine izzivov: