Tehnološka storitev

Področje uporabe:

Delovne organizacije, gospodarski subjekti v intenzivnih in manj intenzivnih panogah

Stanje tehnologije:

že razvita in uporabljena metodologija podprta s tehnologijo

Intelektualna lastnina:

varovano kot »know-how«

Imetnik:

Univerza na Primorskem, Fakulteta za vede o zdravju

Kontakt:

Center za razvoj in prenos znanja

Tel: +386 5 663 77 85

E-pošta: info@crpz.upr.si

Storitev prilagoditve delovnega mesta in delovnega procesa s ciljem povečanja učinkovitosti podjetja in zdravja delavcev

Zaposleni preživimo velik del svojega življenja na delovnem mestu. Veliko delovnih mest je dandanes sedečih ali takih, ki predvidevajo ponavljajoče se gibe. Težave, povezane s sedečim delom ali ponavljajočih se, monotonih gibih se kažejo v slabši gibalni sposobnosti, debelosti, težavah in bolečinah v predelu hrbta, nog ali rok, ki negativno vplivajo na zdravje zaposlenih.

Predstavitev izuma

Za učinkovito oblikovanje programov promocije zdravja in prilagoditve delovnega mesta in delovnega procesa s ciljem povečanja učinkovitosti podjetja in zdravja delavcev je nujno poznavanje natančnih značilnosti, preferenc in delovnega mesta zaposlenih. Raziskovalci Univerze na Primorskem, Fakultete za vede o zdravju so razvili strokovno, na tehnologijah in znanstvenih dognanjih podprto storitev, ki predvideva začetno analizo zaposlenih, ki jo izvajajo z uporabo visokotehnoloških sistemov. Na podlagi pridobljenih rezultatov in preferenc zaposlenih oblikujejo individualne in skupinske ukrepe za teoretično in praktično opolnomočenje zaposlenih na delovnem mestu, v luči za skrb za lastno zdravje.

Prednosti

• Uporaba visokotehnoloških sistemov za analizo statusa zdravja zaposlenih;
  • uporaba učinkovitih metod in posodobljenih ugotovitev pri oblikovanju individualno prilagojenih ukrepov varovanja zdravja na delovnem mestu;
  • Povečanje gospodarnosti in produktivnosti zaposlenih in posledično izboljšanje uspešnosti celotnega podjetja/organizacije.