Tehnološka ponudba

Intelektualna lastnina:

varovano kot »know-how«

Imetnik:

Univerza na Primorskem, Fakulteta za matematiko naravoslovje in informacijske tehnologije

Kontakt:

Center za razvoj in prenos znanja

Tel: +386 5 663 77 85

E-pošta: info@crpz.upr.si

Storitve hitrega prototipiranja z zmogljivim 3D tiskalnikom

Tehnologija 3D tiskanja je ena večjih tehnoloških inovacij v zadnjih nekaj desetletjih. Tehnologija preoblikuje oblikovalsko in proizvodno industrijo tako, da skrajša razvojne cikle izdelkov in omogoča fleksibilno in hitro proizvodnjo majhnih količin.

Predstavitev izuma

Laboratorij HICUP, ki ima sedež na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, nudi najsodobnejšo opremo in vse potrebne storitve za hitro, visoko zvesto izdelavo prototipov in izdelavo majhnih količin. Laboratorij je opremljen z vrhunskimi orodji za izdelavo prototipov in zaposluje usposobljene strokovnjake, ki ponujajo svetovanje na področju 3D tiskanja, izdelave prototipov in razvoja izdelkov. Podjetjem omogočamo hitro izdelavo prototipov izdelkov s 3D tiskalniki. Tehnologija je primerna za podjetja in stranke, ki potrebujejo storitve industrijskega 3D tiskanja za prototipe in proizvodnjo majhnih količin končnih izdelkov. Na podlagi tehnologije PolyJet je na voljo tiskanje na več kot 1000 različnih materialov.

Prednosti

• 3D tisk v barvi, hidrofobna plastika, z gladko površino, prozorni materiali;
  • izbirate lahko med standardnim naborom materialov FDM ali med 1000 materiali PolyJet;
  • omogočeno je mešajte več materialov v enem tiskalnem opravilu.